Translate

Translate

środa, 15 lutego 2012
Co powoduje mrowienie ?

Uczucie mrowienia jest czasowym paraliżem, odczuwalnym jako czasowe kłucie, szczypanie lub otępianie czucia. Dzieje się tak , gdy impulsy nie są dostarczane przez zgniecione nerwy. Jeśli więc klęczymy przez dłuższy czas , nasze nogi zostają chwilowo pozbawione czucia, a gdy je wyprostujemy, czucie wraca, gdyż impuls znów zaczyna  przepływać.

Co to jest ''gęsia skórka'' ?

Małe mięśnie znajdujące się w naszej skórze powodują ''wstanie'' naszych włosów na skutek utraty ciepła. Tym samym następuje zatrzymanie powietrza nad powierzchnią skóry w celu utrzymania ciepłoty. W ten sposób powstaje skóra podobna jak u gęsi.

Co to są piegi ?

 Piegi to małe plamki ciemniejszej skóry, wytworzone przez nadmiar melaniny. Przebywanie na słońcu powoduje wzrost ilości melaniny w skórze i powstawanie piegów. Piegi często występują u ludzi o jasnej karnacji.

Co powoduje , że odciski palców są inne u każdego człowieka?

Linie papilarne to specyficzny układ drobnych bruzd i grzbietów skórnych znajdujących się na końcu każdego palca i kciuka. Grzbiety i bruzdy tworzą układ linii, pętelek czy wirów. Mimo oddziaływania różnych czynników , grzbiety te cały czas zachowują taki sam układ, dając każdemu człowiekowi unikalny odcisk palca.

``4000 pytań i odpowiedzi``

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz